Wystawa fotografii „NOTACJE 2” Jerzego Piwowarskiego
12-28 maja 2006 r.
Pokaż  Jerzy Piwowarski
Schowaj  „NOTACJE 2”

są prezentacją trzech zestawów fotografii powstałych w latach 2004-2005: najwcześniejszego „In Memoriam: 20.11.2004 r.”, późniejszego „Meksyk-pamięci miejsc” i tytułowych „Notacji”.

Mimo zróżnicowanego charakteru prezentowanych prac łączy je myślenie o przemijaniu, co wynika z natury fotografii, która informuje nas o zdarzeniach przeszłych i - jeśli nie bezpośrednio, to z czasem - wzbudza taką refleksję. Pierwszy zestaw powstał 20.11.2004 r. podczas spotkania grupy osób należących do trzech pokoleń, między którymi istnieją więzy rodzinne i przyjacielskie. Zwielokrotnione ujęcia to dokument chwili, ale równocześnie zapis cyklu biologicznego, któremu wszyscy podlegamy.

Fizyczne ślady przemijania obecne są także w naszej rzeczywistości, co wykorzystane zostało w cyklu „Meksyk-pamięci miejsc”. Meksyk to przedwojenna, najbiedniejsza część częstochowskiej dzielnicy żydowskiej, która od lat podlega systematycznej degradacji. Zawalające się mury stojących tam domów niespodzianie ujawniają wnętrza mieszkań: miejsc dotychczas osobistych i prywatnych. Wręcz intymnych. Po ich właścicielach pozostały ślady na ścianach: odbarwione miejsca, gdzie się opierali, naprawy pęknięć czy kolejne warstwy łuszczącej się farby... Zbierając obrazy fotograficzne nie sposób nie reagować na bogactwo form istniejących w naturze. W przeciwieństwie do wcześniejszych tematów jest ona znacznie stabilniejsza, co tym bardziej pozwala odczuć naszą zależność od czasu...

Jerzy Piwowarski - 14
Jerzy Piwowarski - 13
Jerzy Piwowarski - 06
Jerzy Piwowarski - 18
Jerzy Piwowarski - 09
Jerzy Piwowarski - 05
Jerzy Piwowarski - 04
Jerzy Piwowarski - 12
Jerzy Piwowarski - 17
Jerzy Piwowarski - 16
Jerzy Piwowarski - 19
Jerzy Piwowarski - 02
Jerzy Piwowarski - 03
Jerzy Piwowarski - 15
Jerzy Piwowarski - 07
Jerzy Piwowarski - 10
Jerzy Piwowarski - 11
Jerzy Piwowarski - 08

 

 

  Zaloguj się

Prowadzenie serwisu: Strony WWW - KOSSUT PL Skierniewice