Wystawa malarstwa i rysunku zwiazana z jubileuszem 25 lecia pracy twórczej
Najedź tutaj, następnie kliknij pasek narzędzi aby edytować treść
  Marek Sadowski
jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1981 roku na wydziale Architektury Wnętrz w pracowni doc.Wiesława Nowaka i w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego oraz adj. Grzegorza Pabla.
Zajmuje się architekturą wnętrz, malarstwem i grafiką artystyczną.
Ma na swoim koncie 7 wystaw indywidualnych oraz uczestnictwo w licznych plenerach i wystawach organizowanych w kraju i za granicą: m.in. we Francji, Niemczech i na Węgrzech.
 
W jego twórczości odnajdujemy reminiscencje z licznych podróży: do wspomnianej  Francji , a także Grecji i Włoch skąd pochodzą przedstawienia - Moulin Rouge, Notre-Dame, targu w starym Chatelaillon-Plage, zamku w Masywie Centralnym, monastyru w Meteorach , czy Canale Grande w Wenecji.
 
Artysta zauroczony polskim pejzażem przedstawia krajobrazy różnych zakątków kraju, malowane we wszystkich porach roku - stare cerkiewki i potoki w Bieszczadach, wiejskie zagrody, sady, przydrożne kapliczki, łąki, rozlewiska rzek i leśne drogi z Wielkopolski , Mazowsza, wrzosowiska w Gorcach ….
 
Kilka prac na wystawie poświeconych jest również starym Skierniewicom- malowanym według przedwojennych pocztówek, przedstawiających: przystań na starum zalewie ,dworzec kolejowy, widok na wille Rybickich i Kozłowskich.
Tworzy również kopie i obrazy inspirowane twórczością swoich ulubionych malarzy -Ule na Ukrainie i Stary sad Jana Stanisławskiego, czy powrót z jarmarku Alfreda Wierusz -Kowalskiego.
 
Na wystawie prezentowanych jest 35 prac w technikach akwareli, akrylu i pasteli, wybranych z dorobku artysty.
Wystawę można zwiedzać w Galerii BWA przy ul.Reymonta 33 do 8 pażdziernika 2006 r
4
6
5
1
2
3
  Zdjęcia z wystawy
Marek Sadowski - 2
Marek Sadowski - 3
Marek Sadowski - 5
Marek Sadowski - 4
Marek Sadowski - 8
Marek Sadowski - 1

 

 

  Zaloguj się

Prowadzenie serwisu: Strony WWW - KOSSUT PL Skierniewice