Anna Zagórska – Skierniewice/Polska

Anna Maria Zagórska - Z wykształcenia architekt, z zamiłowania fotograf. Swoje doświadczenie i warsztat zdobywała w trakcie studiów na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, w Studium Fotografii ZPAF i Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz w trakcie kilkuletniej samodzielnej pracy nad zleceniami dla osób prywatnych oraz firm. Od lutego 2007 prowadzi Pracownię Fotografii na Wydziale Architektury Wnętrz - Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poszukiwaczka piękna, harmonii i rytmu, które odnajduje w fotografii i muzyce. Tam też uwalnia swoje emocje, czaruje światłem i barwą, zatrzymuje czas w kadrze. Lubi uszczęśliwiać tym zwłaszcza kobiety. Muzyka i Obraz są dla niej jak doskonałe małżeństwo, nierozłączne i nawzajem inspirujące, wieczne...
”Moje prace bardzo często wyrażają mnie samą. Portretując staram się poznać jak najlepiej fotografowaną osobę, by wydobyć z Niej charakterystyczne cechy, odkryć trochę wnętrza.
Tak jak Alex Bernasconi uważam, że wizualizacja rzeczywistości poprzez własne emocje to klucz do bycia fotografem. Techniki może nauczyć się każdy, ale wizja jest czymś osobistym i niepowtarzalnym.

Wystawy: Stara Galeria ZPAF – Warszawa, czerwiec 2002;
Cafe „Między Nami”- Warszawa, maj 2006 – wystawa indywidualna;
Galeria Bezdomna - Gdynia, sierpień 2006;
Galeria Bezdomna - Kazimierz Dolny/n Wisłą, lipiec 2008;
Galeria Bezdomna - Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski-
Warszawa, sierpień 2008;

„Delikatność, wrażliwość, spostrzegawczość, subtelność – to można dostrzec w fotografiach Anny Zagórskiej. Z każdej pracy przemawiają prawda i emocje, szacunek dla kobiety, podziw dla urody i jej uczuć. Zachwycają barwy, które stanowią ważny element treści zdjęcia, są jej integralną częścią a nie jedynie zabiegiem formalnym. Fotografie biało-czarne wychodzą ewidentnie „spod tej samej ręki”, co podkreśla cenna umiejętność wykorzystania światła. Zresztą światło zasługuje na wyjątkową uwagę –przemyślane, dyskretne, nie będące konkurencją dla obiektów. To, co zachwyca, że modele wspaniale grają swoje role i perfekcyjnie oddają nastroje zaplanowane przez artystkę. Słowem – świetny, nie budzący najmniejszej wątpliwości warsztat, ale poza tym jest coś bardzo ważnego, coś ulotnego, co wyróżnia fotografie Anny Zagórskiej i pozwala wejść do zaczarowanego świata kobiecego piękna, subtelnych nastrojów i wyjątkowych emocji.”
-Sławomir Szczęśniak

„…Jest mistrzynią portretu. Z przeciętnej nawet twarzy potrafi wydobyć niezwykłe piękno, uchwycić niemal myśl, która przez nią przebiega…”Za każdym razem efekt mnie zaskakuje. Nie da się patrzeć na nie obojętnie. Zdjęcia zawsze mają niepowtarzalny klimat, nastrój, coś nieuchwytnego, czego nigdy nie zobaczymy w lustrze.
-Tamara Arciuch

ANNA ZAGÓRSKA Syrinks.jpg
ANNA ZAGÓRSKA Artemida.jpg
ANNA ZAGÓRSKA Syrena.jpg

 

 

  Zaloguj się

Prowadzenie serwisu: Strony WWW - KOSSUT PL Skierniewice