Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach , Fundacja Filmowa Se-ma-for oraz Muzeum Bajki Se-ma-for w Łodzi zapraszają na wspólnie zorganizowaną wystawę „Animacja/Kreacja. Filmowa rzeczywistość stworzona przez Se-ma-for”. Ekspozycję będzie można podziwiać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Skierniewicach (ul. Reymonta 33) od początku sierpnia do pierwszych dni września. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 5 sierpnia.

Głównymi elementami prezentacji dorobku studia filmowego Se-ma-for będą scenografia z filmu „Danny Boy” oraz obrazy wykorzystane przy tworzeniu filmu „Świteź”. „Danny Boy” jest opowieścią o ułomności ludzkiej, którą eufemistycznie możemy nazwać „utratą głowy”. W tym opowiadaniu głowę stracili wszyscy oprócz głównego bohatera, który jako odmieniec czuje się w bezgłowym społeczeństwie mocno wyalienowany. Film porusza problem samotności jednostki i stawia pytanie, czy w imię społecznego dostosowania należy równać w dół. "Świteź" z kolei jest adaptacją romantycznej ballady Adama Mickiewicza. Film wykonany został w technice animacji komputerowej 3D i klasycznej w oparciu o tradycyjną technikę malarstwa olejnego.

Oprócz w/w elementów odwiedzający wystawę będą mogli również podziwiać zbiór lalek animacyjnych, którego zadaniem będzie unaocznić różnorodność możliwości ich wykonania oraz brak ograniczeń, co do zastosowanych materiałów.

Na wernisażu odbędzie się projekcja filmu „ Danny Boy”, natomiast w trakcie trwania wystawy przewidujemy projekcje dokumentów ukazujących proces powstawania filmów „Piotruś i wilk” i „Ichtys” oraz pokaz zdjęć poświęconych scenografii do filmu” Świteź”.

05
05 wernisaż
14
01
13
15 wernisaż
09 wernisaż

 

 

  Zaloguj się

Prowadzenie serwisu: Strony WWW - KOSSUT PL Skierniewice