Zamknij oczy to cykl zdjęć trzech łódzkich fotografów Piotra Dębińskiego, Marcina Kostacińskiego i Tymoteusza Leklera. których łączą studia na PWSSP (dzisiejsza ASP im. Władysława Strzemińskiego) w Łodzi, lata przyjaźni i wspólne zainteresowania. Główną problematyką ich twórczości jest przestrzeń i pejzaż, ich wzajemne oddziaływanie oraz relacje miedzy pojęciami przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej.

Zaprezentowane na wystawie fotografie stanowią pretekst do wyrażenia indywidualnego stosunku wobec otaczającej rzeczywistości. Prace są jednocześnie próbą ukazania zjawiska przestrzeni w formie swoistych krajobrazów, traktowanych jako pejzaże wewnętrzne, mapy emocji i intuicji.

 

Piotr Dębiński

Urodzony w 1967 r. w Zduńskiej Woli. W latach 1988-1993 studiował w PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskał w 1993 r. w Pracowni Fotografii prof. Ireneusza Pierzgalskiego oraz  w Pracowni Grafiki Reklamowej prof. Bogusława Balickiego. Zajmuje się fotografią i grafiką projektową.

Miał kilka wystaw indywidualnych połączonych z pokazami multimedialnymi. m.in.: Poruszyć niebo, Galeria Winkiell, Lanckorona, 2006; Miazmaty, Zbąszyń , 2006; Kolekcja rzeczywistości - w ramach Festiwalu Czterech Kultur, Galeria Forum, Łódź, 2007; Koń jak jest każdy widzi, Foto Cafe 102, Łódź, 2011 oraz uczestniczył w wielu pokazach oraz wystawach i zbiorowych w kraju i za granicą: Fotografie z niewidzialnych kopert, BWA Skierniewice, 2010;; Otwarta Wystawa, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź, 2012; malarstwo w ramach Międzynarodowych Spotkań Dni Nauki Sztuki i Kultury, KTO Karatay University, Konya, Turcja, 2012.

piotr-dab@wp.pl      www.debinski.eu

04 Piotr DĘBIŃSKI
07 Piotr DĘBIŃSKI
05 Piotr DĘBIŃSKI
01 Piotr DĘBIŃSKI
06 Piotr DĘBIŃSKI

Marcin Kostaciński

Urodzony w 1970 r. Studia w latach 1988-1993 w PWSSP w Łodzi na wydziale Grafiki. Uzyskał dyplom w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Bogusława Balickiego. Podjął pracę dydaktyczną w macierzystej uczelni jako asystent w Katedrze Projektowania Graficznego. Prowadzi Pracownię Projektowania Grafiki dla Internetu oraz zajęcia z zakresu podstaw grafiki ekranowej. Jest autorem licznych projektów interfejsów użytkownika, serwisów www, aplikacji mobilnych. Zajmuje się też projektowaniem identyfikacji wizualnej.

Wystawy:
Plakate aus Lodz, wystawa plakatu pedagogów Katedry Projektowania Graficznego ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Galerie FB2, Fachhochschule Dortmund, Dortmund, Niemcy, 2009 
Plakaty, wystawa plakatu pedagogów Katedry Projektowania Graficznego łódzkiej ASP, Galeria Nova Sin, Ostrava-Poruba, Czechy, 2009

marcin@kostacinski.com

02 Marcin KOSTACIŃSKI
01 Marcin KOSTACIŃSKI
03 Marcin KOSTACIŃSKI

Tymoteusz Lekler

Absolwent pracowni prof. Antoniego Starczewskiego i prof. Lecha Kunki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dwadzieścia indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych wystaw fotografii oraz 8 indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych wystaw tkanin i obiektów ( Łódź, Warszawa, Skierniewice, Kielce, Szombathely, Monachium, Erfurt, Ezinge, Lozanna,Kyoto, Sapporo, Toronto, Lahti, Ein Harod, Paryż, Rużenberok, Chicago). Realizacje fotografii do kilkudziesięciu albumów, książek, kilkuset plakatów, katalogów mody, płyt muzycznych i kalendarzy autorskich. Prace w kolekcjach prywatnych i muzealnych w Polsce i Europie.

15 Tymoteusz LEKLER
06 Tymoteusz LEKLER
05 Tymoteusz LEKLER
17 Tymoteusz LEKLER
09 Tymoteusz LEKLER

 

 

  Zaloguj się

Prowadzenie serwisu: Strony WWW - KOSSUT PL Skierniewice